Obyvatelstvo

V Keni žije více než 37 milionů obyvatel a 70 kmenových skupin, ačkoli rozdíly mezi jednotlivými kmeny se začínají stírat především díky migraci do měst a přejímání západních kulturních hodnot. Řada malých kmenů se z důvodu ochrany uchýlila pod křídla větších kmenových svazů. Kmenová příslušnost i přesto zůstává nejdůležitější stránkou osobní identity.

Většina obyvatelstva se sice hlásí k protestantům a ke křesťanství, což jim ale nebrání praktikovat ani tradiční náboženství. K dalším náboženstvím patří islám. Křesťanství má větší tradici ve městech, na vesnici stále převládá animismus. Nejpočetnější jsou Kikujové, kteří tvoří 20% veškerého obyvatelstva Keni a mají také největší politickou moc.

Z celkového počtu obyvatel zhruba milion vlastní televizi a čtyři miliony mají přístup k rádiu. V Keni jsou dva úřední jazyky; angličtina a svahilština. Svahilština se stala úředním jazykem teprve v 60. letech minulého století, když Keňa vyhlásila nezávislost na Velké Británii. Mluví se zde i arabsky a kmenovými jazyky.

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 36°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 34°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.44 CZK

USDUSD = 21.94 CZK

KESKES = 0.19 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist