Počasí

Mnohotvárnost keňské geografie je důvodem toho, je se průměrné roční teploty, srážky i vlhkost vzduchu liší v závislosti na konkrétní oblasti. Přes tuto různorodost je však možné keňské území rozdělit do čtyř charakteristických klimatických zón. Aktuální předpověď počasí pro jednotlivé keňské regiony naleznete na internetových stránkách Keňského meteorologického ústavu. Určitě vám ale cestovní kancelář Airstop.cz zaručí bezproblémouvou dovolenou.

Náhorní rovina západní části země bývá celoročně skrápěna vytrvalými dešti. Nevydatnější jsou srážky během dubna, kdy může spadnout až 200mm, v lednu je pak průměrná výše srážek jen 40mm. Teplota v tomto regionu je relativně stálá. Minimální teploty se celoročně pohybují mezi 14 až 18°C a maximálně dosahují 30 až 36°C.

Oblast centrální části Východoafrické vysočiny a Velké příkopové propadliny nabízí se svým mírným podnebím asi nejpřijatelnější klima v celé zemi. Minimální průměrná teplota se pohybuje mezi 10 a 14°C a maximální dosahuje 22 až 28°C. Nejméně srážek bývá v červenci (asi 20 mm) a největší připadají na duben (až 200mm). Srážková sezóna je zde pak rozdělena na dvě části; v době od března do počátku června je tzv. období dlouhých  dešťů a období od října do konce listopadu bývá označováno jako doba krátkých dešťů.

Oblast Národního parku Mount Kenya a pohoří Aberdare patří mezi přední keňské srážkové lokace. Roční srážkový úhrn činí až 3000 mm.

V polosuché buši severní a východní Keni jsou průměrné nejnižší noční teploty těsně pod 20°C a nejvyšší přesahují 40°C. Srážky jsou v této oblasti velmi vzácné, ale pokud se objeví, mají podobu ničivé bouře. Nejsušším měsícem v roce je červenec, na srážky nejbohatší je naopak listopad. Průměrné srážkové úhrny jsou kolísavé a pohybují se od 250 do 500 mm.

Pobřežní oblasti se vyznačují konstantní vlhkostí vzduchu, která je daná pravidelnými srážkami, které dosahují svého minima v únoru a maxima v květnu. Průměrné měsíční teplotní průměry se během celého roku mění jen velmi málo a kolísají mezi 22 a 30°C.

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 36°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 34°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.44 CZK

USDUSD = 21.94 CZK

KESKES = 0.19 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist