Vízum, vstupní formality

Vstupní víza jsou vyžadována prakticky od všech návštěvníků Keni včetně občanů České republiky. Víza platí tři měsíce od vstupu do země a je možné je získat při příjezdu na mezinárodním letišti Joma Kenyatty. Poplatek je 25 dolarů za jednorázové vízum a 20 dolarů za tranzitní vízum. Rovněž je možné zařídit si vízum v zahraničí na příslušném keňském zastupitelském úřadu, ale doporučuje se začít jednat s velkým časovým předstihem.

Vzhledem k partnerským dohodám zemí východní Afriky platí vízum i po vstupu do Ugandy či Tanzanie, takže si nemusíte kupovat dražší vízum pro opakovaný vstup, pokud se do Keni vracíte. Totéž platí pro jednorázová víza Ugandy či Tanzanie, ale pozor, pro každou zemi musíte mít zvláštní vízum. Před cestou si vždy zjistěte nejnovější vstupní požadavky na příslušné ambasádě.

Prošlé vízum si můžete nechat na počkání obnovit na imigračním úřadě. Tam můžete podat i žádost o prodloužení pobytu. K prodloužení víza o tři měsíce budete potřebovat dvě pasové fotografie a 2200 KES. Imigrační úřady jsou otevřené od pondělí do pátku a úředníci bývají většinou ochotní a přívětiví.
Jelikož je Nairobi vstupní branou do oblasti východní Afriky a městské centrum je snadno dostupné, mnoho cestovatelů zde tráví určitý čas, aby získali víza do ostatních zemí, které chtějí navštívit. Většina ambasád vyžaduje placení vízového poplatku v dolarech.

Když uvážíte, do jaké míry žije Keňa z turistického ruchu, zdá se naprosto neuvěřitelné, že v Nairobi není jediná kancelář, která by poskytovala informace turistům. Informační kanceláře jsou rozesety po celé zemi, s výjimkou hlavního města. Na většině těchto míst můžete získat alespoň základní mapy a brožury o oblasti a s přehledem místních atrakcí a služeb.

Turistům se v současné době doporučuje zachovávat maximální obezřetnost, zejména ve velkých městech, na letištích a nádražích a také v turistických střediscích. Doporučuje se vyhýbat místům s vysokou koncentrací osob, především zábavním a nákupním centrům. Důvodem je zvýšené riziko teroristických útoků na nechráněné a málo chráněné cíle. Před odjezdem byste měli navštívit stránky ministerstva zahraničí, kde naleznete potřebné a aktuální informace. Na místě můžete kontaktovat české velvyslanectví v Nairobi, které má otevřeno od pondělí do pátku.

V Keni panují velmi přísné zákony ohledně vývozu divokých zvířat nebo surovin z nich získaných. Zakázán je tedy export slonoviny, želvoviny, korálů, pštrosích vajec a podobně. Pro dovoz spotřebního zboží do země platí běžná regulační opatření. Určitá omezení se vztahují na předměty osobní potřeby jako jsou fotoaparáty, kamery, notebooky, dalekohledy a podobně.

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 36°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 34°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.44 CZK

USDUSD = 21.94 CZK

KESKES = 0.19 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist